Stażysta w Dziale Księgi Głównej

Date: Jun 21, 2022

Location: Łódź, PL, 90-127

Company: Whirlpool Corporation

Whirlpool Europe, Middle East & Africa (EMEA) zatrudnia około 22,000 osób, posiada biura komercyjne w 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, a fabryki znajdują się w 7 krajach. Whirlpool EMEA w całości należy do spółki Whirlpool Corporation.

Whirlpool Corporation jest wiodącym światowym producentem i dostawcą dużego sprzętu AGD. Roczne  wyniki sprzedaży w 2017 roku wyniosły około 21 miliardów dolarów. Zatrudnia 92,000 pracowników oraz posiada 70 centrów produkcyjno – technologicznych na całym świecie.

Produkty i marki takie, jak Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Hotpoint, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit są znane i obecne w ponad 170 krajach.

W tych zadaniach wesprzesz nasz zespół:
Udział w dziennych i miesięcznych operacjach:
Procesowanie transakcji RTRowych w SAPie związanych z zamknięciem miesiąca,
Przygotowywanie kalkulacji do rezerw i przedpłat - sporządzanie poleceń księgowania,
Monitorowanie aktywności na koniec miesiąca,
Przygotowywanie raportów i analiz,
Raportowanie wyników finansowych,
Wspieranie zespołu RTR w celu zapewnienia zgodności procesów księgowych z wymogami USGAAP i audytów wewnętrznych,
 Wspieranie Zespołu RTR w przygotowaniu i przeglądzie bilansu, identyfikacji nietypowych pozycji i doborze właściwej procedury działania, udział w rozmowach podsumowujących comiesięczny proces BSR i wspieranie lidera procesu, podczas spotkania podsumowującego, a także wspieranie pozostałych członków Zespołu w kontaktach z kontrahentami,
Wspieranie Zespołu podczas audytów wewnętrznych i zewnętrznych,
Udział w projektach zespołowych, standaryzacji i usprawnieniu procesów.

Nasze wymagania:
Studia na kierunkach związanych z finansami (np. Finanse i rachunkowość, Finanse i Bankowość, Ekonomia i pokrewne),
Dobra znajomość języka angielskiego,
Dobra znajomość pakietu MS Office,
Doskonałe umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole, otwartość na wyzwania, dokładność, nastawienie na cele,
Dyspozycyjność min. 30 godzin w tygodniu (wymagana obecność w ciągu pierwszych trzech dni roboczych każdego miesiąca).

Co oferujemy:
    Płatny staż z możliwością zatrudnienia na umowę o pracę po jego odbyciu,
    Możliwość zdobycia umiejętności związanych z zamknięciem miesiąca oraz kalkulacji rezerw i innych pleceń księgowania w dziale Księgi Głównej,
    Możliwość zdobycia doświadczenia w zespole przygotowującym raporty finansowe oraz zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu księgowości w Dziale Księgi Głównej,
    Staż w międzynarodowym środowisku z wykorzystywaniem języka angielskiego w codziennych obowiązkach,
    Możliwość rozwinięcia umiejętności pracy zespołowej, komunikacji oraz prowadzenia prezentacji.

This role in summary

[ACTION REQUIRED - DO NOT POST AS IS] In 1-2 sentences, provide an overview of the purpose, priorities, deliverables and expected outcomes of the role.

Your responsibilities will include

[ACTION REQUIRED - DO NOT POST AS IS] Describe the main responsibilities of this position. We recommend up to 8 bullet points, preferably starting each statement with a verb.

Minimum requirements

[ACTION REQUIRED - DO NOT POST AS IS] Describe what is absolutely required for the role, meaning that the candidate cannot be hired if they do not have these requirements. We recommend no more than 3 items and suggest prioritizing: Years of experience Education (majors, minimum degree, etc.) Language skills Certifications Systems/Technical knowledge

Preferred skills and experiences

[ACTION REQUIRED - DO NOT POST AS IS] Describe the desirable background and experiences which will be a plus if the candidate possesses them. We recommend no more than 5 items, and suggest including: Years of experience Education (majors, minimum degree, etc.) Language skills Certifications Systems/Technical knowledge We strongly recommend NOT including behavioral traits in this section.

Why should you apply?

[ACTION REQUIRED - DO NOT POST AS IS] Describe the benefits and/or advantages of working in that particular location, such as core benefits, vacation days, home office days, on-site daycare, work environment, etc

Additional information

[ACTION REQUIRED - DO NOT POST AS IS] Use this section to include any other information that was not mentioned in the previous sections. If there is nothing to add, this section should be deleted.

Job Segment: Network, Technology