HR Biznes Partner

Data: 2022-05-12

Lokalizacja: Łódź, PL, 93-231

Firma: Whirlpool Corporation

ID wniosku rekrutacyjnego: 52135

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) dąży do bycia najlepszą globalną firmą w branży sprzętu AGD, nieustannie angażując się w poprawę jakości życia w domu. W coraz bardziej cyfrowym świecie firma wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom konsumentów, poprzez portfolio swoich kultowych marek, w tym Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, JennAir, Indesit i Yummly.

W 2021 roku firma odnotowała roczną sprzedaż na poziomie około 22 miliardów dolarów, zatrudniała 69 000 pracowników i posiadała 54 ośrodki produkcyjne i badawcze.

Whirlpool Corporation jest konsekwentnie uznawana przez FORTUNE za jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie. Nasze wartości są siłą napędową wszystkiego, co robimy. Uczciwość, Szacunek, Integracja i Różnorodność, Jeden Whirlpool oraz Duch Zwycięstwa prowadzą nasze zespoły do doskonałości. Poznaj nas i przekonaj się, jak to jest być częścią firmy, która nieustannie dąży do poprawy jakości życia w domu.

Zespół, którego będziesz częścią

Zespół HR firmy wdraża strategię organizacji w zakresie zasobów ludzkich w taki sposób, aby organizacja pozyskiwała, zarządzała, rozwijała i była w stanie zatrzymać u siebie pracowników potrzebnych jej do osiągnięcia obecnych i przyszłych celów biznesowych. Ocenia przyszłe potrzeby kadrowe organizacji w celu rekomendowania zmian w strategii HR i dostosowania dotychczasowych programów HR do tych potrzeb.

Podsumowanie roli

Jako HR Business Partner będziesz odpowiedzialna/y za wspieranie celów biznesowych firmy poprzez tzw. miękkie zarządzanie oraz zaangażowanie w aktywności wynikające z metodologii WCM.

Zakres obowiązków

  • Wdrażanie i realizacja rozwiązań z obszaru HR, wspierających realizację strategicznych celów biznesowych w fabrykach w Łodzi
  • Inicjowanie i prowadzenie aktywności mających na celu wdrażanie metodologii WCM (World Class Manufacturing)
  • Aktywny udział w audytach WCM i ISO, prowadzenie prezentacji z wynikami podejmowanych aktywności
  • Dbałość o utrzymywanie określonego poziomu wskaźników personalnych tj. ilość zatrudnionych osób, absencja pracowników, ilość nadgodzin etc.
  • Raportowanie (wewnętrzne i zewnętrzne)
  • Zapewnienie prawidłowego funkcjonowania procesów HR w dedykowanym obszarze m.in.: ocena pracownicza, wyznaczanie celów, kształtowanie ścieżek karier, planów sukcesji, badania potencjału pracowników, planowania rozwoju, szkoleń
  • Podejmowanie działań prewencyjnych i korygujących w wymagających tego obszarach
  • Współpraca z kadrą kierowniczą w zakresie określania potrzeb personalnych
  • Wspieranie menedżerów w zakresie interpretacji prawa pracy
  • Budowanie dobrych relacji z kadrą kierowniczą wszystkich działów

Wymagania minimalne

  • Wykształcenie wyższe (preferowane socjologia, psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi)
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (HR Business Partner, Specjalista ds. HR)
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa pracy oraz wiedza zawodowa z zakresu ZZL
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi Google lub Excela i Power Point

Preferowane umiejętności i doświadczenia

  • Umiejętność i/lub gotowość do prowadzenia prezentacji na forum
  • Proaktywne podejście do rozwiązywania problemów podległych obszarów biznesowych
  • Zorientowanie na realizację celów, samodzielność w działaniu, elastyczność i łatwość dostosowywania się do zmieniających się warunków
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, nastawienie na współpracę oraz budowanie długofalowych relacji

Co oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz system premiowy za osiągniete wyniki
  • Benefity (prywatna opieka medyczna, karta sportowa, doskonalenie umiejętności językowych)
  • Pracę w międzynarodowym środowisku z nowymi technologiami
  • Indywidualny proces wdrożenia na zajmowane stanowisko
  • Mozliwość rozwoju

Dodatkowe informacje

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o Whirlpool Corporation

Zobacz, jak to jest pracować w firmie Whirlpool, odwiedzając stronę Whirlpool Careers. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na Facebooku, Twitterze, LinkedIn, Instagramie i YouTube.

W Whirlpool Corporation cenimy i celebrujemy różnorodność"". Whirlpool Corporation dąży do zapewnienia równych szans zatrudnienia i zakazuje wszelkiej dyskryminacji ze względu na rasę lub pochodzenie etniczne, religię, płeć, ciążę, ekspresję lub tożsamość płciową, orientację seksualną, wiek, niepełnosprawność fizyczną lub umysłową, status weterana lub jakąkolwiek inną kategorię chronioną przez obowiązujące prawo.